Formula Windurfing Youth & Master - Formula Experience
European Championships - BANDOL (France)
-_-
27/08/2008 au 31/08/2008

PROVISIONAL RESULT
before hearings

Contact Email :sn-bandol@wanadoo.fr
Time 21.15, Thursday, August 28 2008

 Race 1 of 28/08/2008


FORMULA EXPERIENCE after 1 races ( Discards : 0 ) (11 entries)
(Click on the underlined names to access the individual skipper's file)

PosSailCompetitorsP NetP totr.1 Club/Country
1

 FRA 873

DE SOUZA Jocelyn
 KA / LORCH

1.00 1.001
1.00

C V CHATELAILLON

2

 FRA 59

DEMONT Morane

2.00 2.002
2.00

O M S ANSES D'ARLET

3

 FRA 496

DUPIN Romain

3.00 3.003
3.00

Y C LONDAIS

4

 FRA 84

CONTAL Pierrick

4.00 4.004
4.00

C N COUARDAIS GOISIL

5

 FRA 451

BERTHOU Julie

5.00 5.005
5.00

C V MARTIGUES

6

 ESP 161

ANIA BARRACHINA OSCAR

6.00 6.006
6.00

 

7

 FRA 22

BAUCHET Antoine

7.00 7.007
7.00

C N SCHOELCHER

8

 FRA 813

DE SOUZA Alizee

8.00 8.008
8.00

C V CHATELAILLON

9

 PER 99

CANSECO MATIAS

9.00 9.009
9.00

CLUB REGATAS LIMA

10

 FRA 541

DENEL Justin

10.00 10.0010
10.00

C N WIMEREUX

---

 PER 27

CANSECO SANTIAGO

12.00 12.00---
12.00

CLUB REGATAS LIMA

[Retour début de page]
FW MASTER after 1 races ( Discards : 0 ) (21 entries)
(Click on the underlined names to access the individual skipper's file)

PosSailCompetitorsP NetP totr.1 Club/Country
1

 FIN 312

SMEDS Anders

1.00 1.001
1.00

 

2

 BRA  5

PINHEIRO Mathias

2.00 2.002
2.00

 

3

 ITA 251

VOLPINI ANDREA

3.00 3.003
3.00

 

4

 ITA 78

COVRE MAURO

4.00 4.004
4.00

 

5

 FRA  7

VILA Remi

5.00 5.005
5.00

C N SCHOELCHER

6

 BRA  8

CONDE Ricardo

6.00 6.006
6.00

 

7

 GER 127

SCHMELZER PATRIK

7.00 7.007
7.00

 

8

 ITA 55

GAGGIOTTI GIACOMO

8.00 8.008
8.00

 

9

 GER 3333

DRASCHNER WOLFGANG

9.00 9.009
9.00

 

10

 ESP 171

ROS PARDO RAFAEL

10.00 10.0010
10.00

 

11

 ESP 77

ENAULT Alain

11.00 11.0011
11.00

 

12

 ESP 999

SABIO José

12.00 12.0012
12.00

 

13

 ITA 76

ZARBO FRANCESCO

13.00 13.0013
13.00

 

14

 ITA 91

PIERANI ROBERTO

14.00 14.0014
14.00

 

15

 ITA 3333

DEZZI BARDESCHI DUCCIO

15.00 15.0015
15.00

 

16

 SMR  8

GIULIANELLI ENRICO

16.00 16.0016
16.00

 

17

 ITA 132

ZEPPONI Goran

17.00 17.0017
17.00

 

---

 ESP 923

ERADES BISQUERT Juan

22.00 22.00---
22.00

 

---

 ITA  5

TREGGIARI LUCIANO

22.00 22.00---
22.00

 

---

 BRA 768

ISAAC Carlos

22.00 22.00OCS
22.00

 

---

 FRA 1077

VARIS Anne

22.00 22.00---
22.00

C N HAUTE SEINE

Penalties and redress : 1 (1 OCS; )
[Retour début de page]
FW YOUTH after 1 races ( Discards : 0 ) (33 entries)
(Click on the underlined names to access the individual skipper's file)

PosSailCompetitorsP NetP totr.1 Club/Country
1

 FRA 823

BRAULT Valentin

1.00 1.001
1.00

C N ANGOULINS

2

 FRA 41

DENEL Jules

2.00 2.002
2.00

C N WIMEREUX

3

 ESP 16

ANIA BARRACHINA Pablo

3.00 3.003
3.00

 

4

 POL 013

PIASECKI JACEK

4.00 4.004
4.00

 

5

 FRA 75

COUSIN Alexandre

5.00 5.005
5.00

Y C CARNAC

6

 POL 48

MROCZYNSKI Wojtek

6.00 6.006
6.00

 

7

 NED 777

DE JONG TEADE

7.00 7.007
7.00

 

8

 POL 83

AFTOWICZ Michal

8.00 8.008
8.00

 

9

 DEN 24

KORNUM Sebastian

9.00 9.009
9.00

 

10

 POL 23

RUTKOWSKI Magic

10.00 10.0010
10.00

 

11

 GER 220

KORDEL SEBASTIAN

11.00 11.0011
11.00

 

12

 FRA 14

MORTEFON Pierre

12.00 12.0012
12.00

C N CORBIERES

13

 EST 24

KAJU John

13.00 13.0013
13.00

 

14

 DEN 150

BUHL Søren

14.00 14.0014
14.00

 

15

 GBR 32

JONES RICH

15.00 15.0015
15.00

 

16

 DEN 64

JAKOBSEN Danni

16.00 16.0016
16.00

 

17

 POL 44

BAZYU Michal

17.00 17.0017
17.00

 

18

 SUI 76

SCHENK FABIAN

18.00 18.0018
18.00

 

19

 FRA 531

MARTIN Hubert

19.00 19.0019
19.00

Y C MAUGUIO CARNON

20

 FRA 111

ARUTKIN Alice

20.00 20.0020
20.00

Y C BOULONNAIS

21

 FRA 905

BOURDAIS Sébastien

21.00 21.0021
21.00

C N VAUCLIN

22

 FRA 540

ALIKIAGALELEI William

22.00 22.0022
22.00

Y C CARNAC

23

 ESP 116

SUAREZ ANIA Hugo

23.00 23.0023
23.00

 

24

 DEN 80

POSER Frederik

24.00 24.0024
24.00

 

25

 ITA 189

FARIGU MAURIZIO

25.00 25.0025
25.00

 

26

 ESP 148

COVES QUILES Ester

26.00 26.0026
26.00

 

27

 GBR 34

ROUND LIAM

27.00 27.0027
27.00

 

28

 ESP 333

SEMPERE VIDAL ALBERTO

28.00 28.0028
28.00

 

29

 GBR 556

RIACH GEORGE

29.00 29.0029
29.00

 

30

 GBR 592

WRIGHT JOANNA

30.00 30.0030
30.00

 

31

 FRA 371

DEMONT Clementine

31.00 31.0031
31.00

O M S ANSES D'ARLET

32

 ITA 636

PASQUINI ROBERTO

32.00 32.0032
32.00

 

33

 FRA 2255

LAUBANEY Steve

33.00 33.0033
33.00

C N CAP D

[Retour début de page]

ROUANNE Serge
Président du Comité de Course

VIDAL Claude-michel
Président du Comité de Réclamation


Produit le 28/08/2008 par logiciel FReg2007 (vers. 18/06/2008) © 2001/2008